fbpx

Kişisel Gezi, Yemek, Kültür ve Fotoğrafçılık Blog Sitesi

İzmir’in Yeni Makaroncusu

İzmir’in Yeni Makaroncusu

Şehre İtalyan asıllı Fransız lezzeti geldi.

GEST REFİNED PATISSERIE

Gest Üretim atölyesi , Mutfak, Workshop ve satış odaklı şehrin gizli köşesinde açılan lezzet avcılarının yeni mekanı .
Şef Emrah Şenday ; Turizm Otelcilik mezunu ilk iş deneyimi İzmir Hilton, sonrasında Çeşme Sheraton, ve Bodrum Rixos. Ve sonrasında kendini geliştirme kararı alıp yurt dışına çıkıp özellikle pasta ve tatlının anavatanı Paris ve Moskova’da Pastacılık eğitimi almış . Uzmanlığını makaron ve çikolata üzerine geliştirmiş.

Emrah Şenday ; ”Çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum burada, amacım lezzetli kaliteli ürünleri herkese tattırabilmek ve herkesin tanıdığı bir marka yaratmak . Burayı açarken amacımız haftanın belirli günleri workshoplar düzenleyeceğimiz, pasta çikolata severlerle yeni lezzetler üretebileceğimiz bir mutfak yaratmak, aynı zamanda toptan ve perakende satışlarımızı buradan yönetmek”
Neden bu semt sorusunun cevabı ise ; ”yüksek maliyetli kira giderleri uğraşırken işimize odaklanamamak ve bir riski yönetmektense , işimize odaklandığımız keyifli yaratıcı bir ortam yaratmak ”oldu.

Şu anda buradan , internet üzerinden , Karşıyaka’da belirli noktalarda çözüm ortaklarımızla satışlarımızı yapıyoruz.
Daha sonraki hedeflerinin ise şehrin önemli noktalarına satış noktaları açarak daha çok kişiye ulaşmak olduğunu söylüyor.

Burası ilk doğum yerimiz, şehirde küçük dükkanlar ve cornerlar ile genişleme stratejimiz var, ama en büyük hayalimiz Amerika 5. caddede Gest Refined Patisserie ‘yi görmek istiyorum ” diyor .

Bence bir gün gidicem notlarınıza ekleyin lezzetler dayanılamaz derecede güzel .

Adresi buraya Bırakıyorum

Emek Mahallesi, Barış Caddesi, No: 47/B Bayraklı
Telefon : 0533 437 80 17


Related Posts

Tatlı bir mola ”İpeksi tatlar”

Tatlı bir mola ”İpeksi tatlar”

Bilenler bilir bilmeyenler şimdi öğrenecek, ben home office çalışıyorum. sabah pc vs sırt çantamı alıp scooterıma atlayıp, bir cafeye kahveciye kapağı atıyorum. Çünkü homeoffice evde pijama terlik modunda yapılacak bir iş değil. Motivasyon önemli 🙂 Neyse asıl konumuza gelelim. İpeksi tatlar ‘ın İpek ‘i aslında […]

Kemeraltı Lezzetleri Tire Kebapçısı Ali usta

Kemeraltı her zaman en sevdiğim bölgelerden, benim için şehrin en önemli gastronomi noktası . Ne zaman bugün süper bir şey yemek istiyorum desem soluğu Kemeraltı’ında alıyorum. Tire Kebapçısı Ali Usta ise tamamen tüm diyetlerin yakıldığı gün gidilmesi gereken yerlerden . Bu arada Ali usta işi […]1 thought on “İzmir’in Yeni Makaroncusu”

  • Çok başarılı vede faydalı tadı damakta kalan yazılarınla seni takip etmek zamanla eski bir dostum olarak alışkanlık yapmadı değil.Birgün ve Hergün her yere gidebilmen dileğimle, başarılar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir